Chilská vína

Loncomilla Valley (střed Maule)

Rozmanité a výtečné podmínky pro pěstování vinné révy. Geografické překážky - pouště Atacama na severu, Andy na východě, Patagonská ledová pole na jihu a Tichý oceán na západě - udělaly z Chile vinařský ráj. Pomáhají udržovat zdravé podmínky a chrání vinice proti škůdců i chorobám. Zajišťují rozmanitost a výborné přírodní vinařské podmínky.

Uprostřed tohoto ráje se nachází krásné údolí Loncomilla (dle řeky). Je v centrální poloze Maule Valle.

Má mírně vhlké středomořské klima s příjemně teplým létem, které je ochlazováno vánky z Tichého oceánu a z And. Studené větry prodlužují vegetační období s pomalým zráním hroznů. Ochlazování zvyšuje sílu chutí, intenzitu a koncentraci vín.

Průměrné srážky v údolí jsou 730 mm a prší výhradně v zimě. Tento nedostatek vody pomáhá redukovat bujnost růstu a velikost bobulí hrozna, stejně jako bezzásahový a udržitelný přístup vinařství k přírodě.

Vinice Peñasco

Vinice se nachází v údolí Loncomilla. Jedinečný teroár, kde jsou půda a klima mimořádně příznivé pro růst přírodních a čistých hroznů. Dlouhé suché období, s teplotami nad 20 stupňů Celsia, a teplotní rozdíly mezi dnem a nocí, pomáhají posílit ovocné chutě a vůně ve víně.

Kopcovitost, komplexní půdy naplavené i sopečného původu, společně s řekami (hlavně Rio Loncomilla) s ledovcovou vodou z And, dávají dokonalý scénář pro jejich vinice.

V tomto ráji Cremaschi Furlotti pěstuje Cabernet Sauvignon, Carmenere, Merlot, Pinot Noir, Pinot Grigio, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Syrah, Petit Verdot a Nebbiolo.

Nová výsadba révy na dalších 400 ha, je z odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot, Sauvignon šedý, Alicante Bouchet a Cot Rouge.

Cremaschi Furlotti

Vinařství je zaměřeno na výrobu vína pro mezinárodní trh, a to vytváří závazek k zákazníkům poskytovat vína v souladu s nejvyššími standardy kvality, zavedením systémů integrovaného řízení

s mezinárodními standardy a protokoly, a sytémy kvality pro bezpečný přístup k životnímu prostředí.

Právě proto mají certifikaci v následujících normách: ISO 9001:2008; mezinárodní potravinové normy IFS V.5; Britské maloobchodní konsorcium BRC V.5; NAH 2861, ISO 14004, 2004; Čisté výrobní prostředí APL.

Od roku 2011, dodržují metodiku GRI, s přístupem managementu k sociální odpovědnosti, jejímž cílem je zlepšení produktivity a konkurence schopnosti firem, s přísným respektováním lidí a životního prostředí.

 

Tradice Cremaschi Furlotti začala před 120 lety v Itálii.

Pradědeček současného prezidenta společnosti se tehdy stěhoval do Argentiny, kde založil v současnosti čtvrté největší vinařství v zemi s více než 3 700 ha vinic.

Jeho potomci dnes pokračují i v oblasti Loncomilla v Chile. Pablo Cremaschi Furlotti a jeho otec vedou vinařství v Loncomilla Valle, teroáru, jenž dává čisté přírodní hrozno, které ve spojení s vinařskou znalostí, dovedností a zkušeností zaručuje mimořádnou kvalitu a výrazný osobitý styl v každém víně. Rodinná tradice a italské dědictví dnes pokračuje spolu se čtvrtou generací na Peñasco Vineyards.

Cabernet Sauvignon Reserva CREMASCHI FURLOTTI
Sauvignon Blanc Varietal CREMASCHI FURLOTTI
Chardonnay Varietal CREMASCHI FURLOTTI
Cabernet Sauvignon Varietal CREMASCHI FURLOTTI
Merlot Varietal CREMASCHI FURLOTTI
Carmenere Varietal CREMASCHI FURLOTTI
1 2 3 >
.

Ochutnávky

PLZEŇ

..........

praha

Novinky

E-SHOP

Vinotéka

Vinotéka Sommelier

Veleslavínova 7, Plzeň

Po - Pá 10 - 18

Copyright Dům vína Plzeň, grafika Diskant s.r.o. Plzeň, webmaster AG25 s.r.o. Plzeň
Email:
Heslo: